В український прокат історичний трилер  вийде 28 листопада.

У листопаді на українців чекає ще одна кінопрем’єра – фільм про трагедію українського народу Голодомор польської режисери Аґнєшки Голланд.

Львів’яни першими зможуть побачити кіноновинку – допрем’єрний показ стрічки польської режисерки Аґнєшки Голланд «Ціна правди» відбудеться 25 листопада у «Кінопалаці».

Сюжет фільму

У 1933 році вельський репортер Ґарет Джонс шукає свою наступну велику історію. Останні новини приводять його до Москви, де він знайомиться з журналісткою Адою Брукс. Ада відкриває йому очі на «радянську утопію», яка не має нічого спільного з реальністю. І Ґарет, попри смертельні погрози, розпочинає своє розслідування. Переховуючись від спецслужб СРСР, крок за кроком він розкриває правду про трагедію українського народу: Голодомор, жорстку цензуру, змову та масові репресії. Саме його викриття згодом стануть підґрунтям для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.


Фільм «Ціна правди» – це спільне виробництво Польщі (Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute), України (Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно) та Великої Британії (Jones Boy Film).

Зйомки фільму відбувалисяв Україні, Польщі та Шотландії. Автором сценарію виступила Андреа Халупа.Продюсери: Клаудія Смея, Станіслав Дзідзіч, Єгор Олесов, Ангус Ламонт, Андреа Халупа.

Аґнєшка Голланд – польська режисерка, Голова європейської кіноакадемії, лауреатка «Золотого глобусу», двократна номінантка на премію «Оскар» за стрічки «Європа, Європа» (1991) і «У темряві» (2011).

У фільмі  знялися Джеймс Нортон, Ванесса Кірбі, Пітер Сарсгаард, Джозеф Моул, Кеннет Кренем, Яків Ткаченко, Олег Драч, Володимир Федорук, Анна Шайдюк, Анастасія Чала, Аліна Ковальська та інші.

Журналістку Аду Брукс зіграє акторка Ванесса Кірбі. Це вигаданий персонаж, який уособлює у собі всіх журналістів, які підтримували Ґарета Джонса.

«Я ніби відчувала, що у Дюранті мала бути молода помічниця, з якої він знущався, і якій хотілося його вбити, – розповідає сценаристка Андреа Халупа. – А згодом виявилося, що у Ади є прототип – Реа Клайман. Вона була канадською журналісткою, ровесницею Гарета. Реа Клайман дійсно працювала на Дюранті, але потім пішла від нього», – розповідає сценаристка Андреа Халупа.

Нагадаємо, 7 листопада в український прокат вийшла драма “Додому”кримськотатараського режисера Нарімана Алієва. Фільм побореться за номінацію на премію Голлівудської асоціації іноземної преси “Золотий глобус” у категорії “Найкращий фільм іноземною мовою”.