Ми живемо в час стрімкого розвитку, технічного прогресу та активного соціального життя. У цьому шаленому темпі потрібно вміти адаптувалися не тільки дорослим, але й дітям.

Ірина Плахтій

Усі свідомі того, що наше майбутнє – це діти! І коли народжується дитинка, батьки вже з любов’ю уявляють собі щасливе майбутнє свого чада. Дитинка ще маленька, а ми вже мріємо, якими мовами вона розмовлятиме, у якій школі навчатиметься, з якими друзями буде спілкуватися.

Сучасний розвиток суспільства має свої закони і дуже впливає на розвиток дітей. Що ж діточки мали б знати у будь-якому віці?

Незалежно від віку, на своєму розвитковому рівні, дітки мають знати правила поведінки із навколишніми. Навчити дитину гарних манер непросто, адже, перебуваючи в соціумі, дитина може почути грубощі та побачити погану поведінку. Але все починається з нашої поведінки. Якщо ми подаємо гідний приклад, то й виховувати не потрібно – буде відбуватися процес наслідування!

Відкрити в дитині милосердя, бажання допомагати бідним, хворим та слабким – це одна з найблагородніших істин.

Відкрити в дитині милосердя. бажання допомагати бідним, хворим та слабким – це одна з найблагородніших істин. Аби дитина була схильною до співчуття, варто дати їй зрозуміти, що не всі люди у суспільстві можуть жити у багатстві та злагоді.

Культура та ввічливість – показник хорошого виховання у сім’ї. Говорити «вибач», «будь ласка», «дякую» так просто.

Кожна людина хоче бути коханою, а дитина особливо! І це не слова! Цілуйте та обіймайте дитину, кажіть їй про свої почуття, радійте її найменшим перемогам.

Навчити правильно відпочивати – також обов’язок батьків!

Сучасні діти обожнюють ґаджети і все, що з ними пов’язане. Ніхто не заперечить, що технічні пристрої допомагають дитині розвиватися, але не треба забувати і про активний відпочинок: частіше гуляти на свіжому повітрі, подорожувати, займатися спортом!

Цілуйте та обіймайте дитину, кажіть їй про свої почуття, радійте її найменшим перемогам.

Дисципліна та саморозвиток мають розпочинатися із трирічного віку, коли дитина проявляє ініціативу. Саме у цей час важливо дозволяти їй ухвалювати рішення та не боятися допускати маленькі помилки. Виконувати побутові справи самостійно – один із найважливіших кроків до формування самостійності. Дитина вчиться покладатися тільки на себе, розв’язувати проблеми без допомоги батьків та сторонніх і нести відповідальність за свої вчинки.

Уміти радіти – навіть дрібничкам – велике мистецтво!

Світогляд дітей формується з раннього віку. Тільки-но малеча потрапляє у дитячий садок чи школу, ідеальне світобачення, привите батьками, руйнується. Але якщо у сім’ї є повага до таких цінностей, як доброта, взаємодопомога, культура, саморозвиток, любов до своєї родини, країни, народу, то дитина обов’язково виросте гідною людиною і передасть ці цінності наступним поколінням!