Марк Твен одного разу сказав, що якщо зранку з’їсти жабу, залишок дня обіцяє бути чудовим, оскільки найгірше на сьогодні буде вже позаду. Ваша «жаба» – це найбільша і найважливіша робота, яку ви найчастіше відкладаєте в довгий ящик. Однак саме вона позитивно вплине на ваші досягнення, а найголовніше – на ваше життя.

Інакше кажучи, якщо вам потрібно виконати дві важливі роботи, починайте з більшої, складнішої, важливішої. Привчайте себе братися за справу без зволікання, доводити її до кінця і лише потім переходити до іншої. В цьому ключ до успіху, щастя і радості, до того, щоб відчути себе сильним і ефективним.

Навчитися цього цілком можливо, треба тільки частіше тренуватися. Якщо ви привчите себе вибирати найважливішу справу і братися за неї відразу, залишивши осторонь всі дрібні і незначні, то успіх вам гарантований.

Розвивайте звичку до успіху!

Ваш успіх залежить від звичок, що виробляються з часом. Звичка розставляти акценти, без зволікань братися за важливу роботу і доводити її до кінця є сукупністю психологічних і фізичних навичок.

Три фактори формування корисної звички: щоб концентруватися на головному, потрібні твердість, дисциплінованість і завзятість. Всі три якості можна виробити.

Перед тим як намітити першу «жабу» і приступити до її поїдання, слід вирішити, чого саме ви хочете домогтися у житті. Конкретність – це, можливо, головна складова індивідуальної продуктивності. Головні причини, через які ви зволікаєте і не хочете братися за роботу, – слабка воля, безлад у думках і невизначеність.

1. Вирішіть, що саме вам потрібно. Неодмінна умова – чіткість. Обов’язково зафіксуйте все на папері.

2. Заздалегідь плануйте кожен день. Думайте на папері. Кожна хвилина, витрачена на планування, заощадить вам від п’яти до десяти хвилин під час виконання роботи. Планування переносить майбутнє в сьогодення і дозволяє вам зробити це зараз.

3 . Оскільки не можна виконати всі роботи одночасно, навчіться розставляти пріоритети і відкладати неважливі справи на потім. Весь час присвячуйте тільки тому, що дійсно є важливим і першочерговим.

4. Діліть масштабні і складні роботи на частини, а потім виконуйте кожну як окреме завдання.

5. Шукайте стимули до дії. Підтримуйте себе у всьому. У будь-якій ситуації шукайте позитив. Концентруйте увагу не на проблемі, а на її вирішенні. Підходьте до всього конструктивно і з оптимізмом.

6. Виділивши пріоритетні завдання, негайно беріться до їх виконання, працюйте безупинно, поки не закінчите – у цьому справжній ключ до високої працездатності і максимальної продуктивності.

Ці правила навчать вас керувати собою, своїм часом та життям. Коли ви засвоїте ці уроки, вас чекає неймовірний успіх. Просто вирішуйте і дійте!