Прем’єра стрічки відбудеться 5 грудня у кінотеатрах України.

Стрічка знята за мотивами однойменного роману Василя Шкляра. Основними місцями подій у стрічці стануть територія Холодного Яру та Мотронинського монастиря на Черкащині.

Режисер стрічки – Тарас Ткаченко, відомий глядачам своєю роботою над повнометражним фільмом “Гніздо горлиці”. Проєкт реалізується за підтримки Державного агентства з питань кіно та планується до показу в кінотеатрах України.

“Екранізація “Чорного ворона”, звичайно, буде відрізнятися від книги, але ми обов’язково дотримаємося ідеологічних поглядів автора. У роботі над стрічкою ми співпрацюємо з Василем Шклярем і очікуємо на нього найближчим часом на знімальному майданчику. Ми ж у фільмі розповімо історію очима сучасної людини, у чиїй країні палає війна. Сподіваємося, що історія, яку ми знімаємо, об’єднає всю державу», – зазначає Тарас Ткаченко.

Сценаристом фільму став Тарас Антипович, оператор постановник – Олександр Кришталович. Виконавчі продюсери – Христина Шкабар та Володимир Андріюк. Генеральний продюсер фільму – Олександр Ткаченко.

Тарас Цимбалюк у ролі Чорного Ворона

Головну роль  – Чорного Ворона виконає Тарас Цимбалюк, актор київського театру «Сузір’я».

У фільмі також знялися відома українська акторка Наталія Сумська та співак Сергій Бабкін.

Сергій Бабкін виконає роль старого аскета Варфоломія.

«У Варфоломія ніби немає віку, він є провідником у містичний світ – людиною, яка проходить крізь століття і з’являється в той момент, коли може врятувати тих, хто цього потребує…» – ділиться Бабкін.

Щоб зробити Сергія максимально схожим зі своїм незвичайним персонажем, довелося наносити грим у кілька шарів, окремо вимальовуючи кожну зморшку та шрам.

Сергій Бабкін у ролі старого аскета Варфоломія

Одним з головних акторів у фільмі Чорний ворон став ворон на прізвисько Фрейд. Йому 10 років, на його рахунку вже шість повнометражних фільмів.

Ворон Фрейд — один з головних акторів фільму

“Чорний ворон. Залишенець” — історичний роман Василя Шкляра, вперше виданий  2009 року, відтворює одну зі сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. В його основу покладено історичні документи, зокрема, з розсекречених архівів КДБ.

Саме за роман “Залишенець. Чорний ворон” рішенням Комітету з Національної премії України ім. Т.Шевченка Шкляр був визнаний лауреатом Шевченківської премії 2011 року, але письменник відмовився її отримати у знак протесту проти перебування на посаді міністра освіти українофоба Дмитра Табачника.