Премія журналу Literary Review заснована з 1993 року.

Лондонський журнал Literary Review вчергове присудив премію за найгірший опис сексу в художній літературі.

Цьогоріч перемогу розділили одразу двоє авторів: француз Дідьє Декуен, лауреат Гонкурівської премії 1977 року, та британець Джон Гарві, повідомляє ВВС Україна.

Після тривалих дебатів журі так і не змогло визначитися, хто з двох претендентів більше заслуговує на премію.

Уривок із роману Дідьє Декуена “Le bureau des jardins et des etangs”:

“Кацуро застогнав, коли під тканиною його кімоно сформувалася випуклість – випуклість, яку Міюкі схопила, розминала, масажувала, стискала й чавила […] Член і яєчка Кацуро перетворилися на єдиний пагорб, що перекочувався під її долонею. Міюкі відчувала, ніби маніпулює маленьким мавпеням, що скручувало лапки”.

Уривок з роману Джона Гарві “Pax”:

“Вона вся палала, і жар був у ньому. Він подивився на її досконалу чорну тендітність. Її очі були голодними. Як і його власні, вони палали вогнем і бажанням. Більш ніж гарячі, більш ніж тропічні: удвох вони наближалися до екватора. Вони стиснули одне одного так, ніби ці бурхливі обійми могли сплавити їх в одне ціле”.

Премія журналу Literary Review видається з 1993 року і відтоді встигла стати культовою. У різні роки її переможцями ставали Стівен Кінг, Моріссі і навіть Тоні Блер. Зокрема 2005 року антипремію отримав актор Джайлс Корен за фразу з роману “Вінклер”, в якому пеніс головного героя “здригався, як душ, кинутий у порожню ванну”.

До речі, в Україні існує свій аналог такої премії – “Золотий хрін”. Премію вручають за найгірший опис сексу в сучасній українській літературі.

2019 року перемогу в ній здобула українська письменниця Люко Дашвар за оцей уривок з роману “Ініціація”:

“…Підлога – за постіль: до такого блиску вичистили її власними тілами – раділа й сяяла. Вікна – броня: рекламу можна знімати про такі вікна. Подвійний склопакет, абсолютна звукоізоляція, і то таки правда: вже як Тася стогнала під Перегудою, а знадвору того ніхто не почув.

І хоч Павло впорався швидше, ніж сподівався, та не відкинувся на спину, як зазвичай, не закурив, аби насолодитися розслабленням, яке завжди відчував після сексу, – притулився до розпеченої Тасі: набратися від неї сили, відчути здатність підкорити жінку ще раз. Ще!”