Косівську кераміку внесли до Репрезентативного списку нематеріальної художньої спадщини людства ЮНЕСКО. Таке рішення ухвалили під час засідання сесії Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини. Про це на свіоїй сторінці у Фейсбук повідомив колишній міністр культури Євген Нищук.

“Чудові новини надвечір із Боготи. Щойно Косівську мальовану кераміку внесено до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства!” – написав Нищук.

Відомо, що кілька днів тому до Боготи на засідання 14-ї сесії Міжурядового комітету з питань нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО вирушила делегація з міста Косів, яку очолила науковець та майстриня, голова благодійної організації “БФ Автентика Гуцульщини” Марія Гринюк.

GEDSC DIGITAL CAMERA

Косівська мальована кераміка вирізняється складною технологією виготовлення та особливими малюнками. Побутові сцени, події, персонажі – на глині майстри фактично малюють історію краю. Використовують лише три кольори – зелений, жовтий, коричньово-червоний, зрідка додаючи сині вкраплення.

Визнання ЮНЕСКО косівські гончарі домагалися шість років. Раніше до цього списку потрапив Петриківський розпис та козацькі пісні Дніпропетровщини.