Щойно повернувшись із гастролей Нідерландами, симфонічний оркестр “INSO-Львів” підготував для львів’ян і гостей міста справжню святкову програму!

Прем’єри творів українських Метрів: “Симфонія колядок” Мирослава Скорика та “Різдвяні симфонізми” Івана Небесного у виконанні “INSO-Львів” прозвучать 22 грудня у Львівській національній філармонії.

Ці мелодії й інтонації, які ми пізнаємо у ранньому віці, спершу через слуховий досвід, а згодом, колядуючи, — через власний же голос, мелодії, які протягом століть передавались “з рук у руки” поколіннями, стали невід’ємною складовою української ідентифікації. Коли ми їх чуємо, щось дуже глибинне пробуджується всередині нас.

Ідея розписати мелодії відомих всім нам з дитинства колядок для великого симфонічного оркестру, створивши симбіоз фольклору і академічної традиції, належить знаному українському письменникові, поету і видавцю, лауреату Національної премії України імені Тараса Шевченка Іванові Малковичу. З нею він і звернувся до Мирослава Скорика та Івана Небесного, повідомляють організатори на сторінці події у Фейсбук.

“Як ревний колядник і щедрівник, віддавна мріяв, щоб наш постсовковий “новорічний” простір наповнювався духом Високого Українського Різдва. Щоб поряд з американською різдвяною музикою лунали симфонічні версії наших неймовірних за красою коляд. Я щасливий, що маестро Мирослав Скорик та Іван Небесний сприйняли мою ідею і створили дві розкішні Різдвяні симфонії – одну, сказати б, класичнішу, з широким “бетховенським” звучанням (в часи Бетховена в нас не було своєї держави, тож я мріяв, щоб маестро Скорик спробував бодай музично нас “одержавити”), а другу — легшу, прозорішу і доступнішу ширшому загалові. І все вдалося понад усякі сподівання! А перше виконання довірено чудовій симфонічній формації — оркестру “INSO-Львів”, – каже Іван Малкович.

А про що для вас Різдво?Для нас Різдво – це бути разом з тими, хто нам близький, з рідними, з однодумцями, з тими кого любимо і хто любить, а ще про коляду, про традиції, про колосальний український спадок, що творить різдвяну магію.Ці мелодії й інтонації, які ми пізнаємо у ранньому віці, спершу через слуховий досвід, а згодом, колядуючи, — через власний же голос, мелодії, які протягом століть передавались «з рук у руки» поколіннями, стали невід’ємною складовою української ідентифікації. Коли ми їх чуємо, щось дуже глибинне пробуджується всередині нас.Саме тому «Симфонічна коляда» від оркестру INSO-Львів неодмінно розбудить у вашій душі не просто святковий настрій, а подарує справжнє переживання радості від контакту з рідним і давнім, а водночас сучасним.Ідея – розписати мелодії колядок для великого симфонічного оркестру, створивши симбіоз фольклору і академічної традиції, – прийшла знаному українському письменнику, поету і видавцю, Лауреату Національної премії України імені Тараса Шевченка – @Іван Малкович, з якою він звернувся до двох українських Метрів – Мирослава Скорика та Івана Небесного.Чекаємо на вас 22 грудня. Поколядуємо та налаштуємось в цих клопітких буднях на РІЗДВО.

Posted by INSO-Lviv on Sunday, 15 December 2019

Нагадаємо, нещодавно симфонічний оркестр “Inso-Львів” разом із Академічною капелою України “Думка” просто неба у пустелі у Місті мертвих , біля Луксора, виконав оперу Верді «Аїда».