Журнал Forbes оприлюднив список найбільш високооплачуваних письменників 2019 року.

Автори рейтингу зазначають, що враховували не лише дохід від продажу книжок, а й надходження з інших джерел – продаж прав на екранізації, вистави, тематичні парки тощо, пише ВВС Україна.

На першій сходинці – британська письменниця Джоан Роулінг, яка за рік, за підрахунками Forbes, заробила 92 мільйони доларів.

Авторка “Гаррі Поттера” заробила за минулий рік 92 мільйони доларів

За нею йде американський письменник Джеймс Паттерсон, статки якого за минулий рік збільшилися на 70 мільйонів доларів.

У 2019 році Паттерсон, пише Forbes, продав понад 5,5 мільйона примірників книги “President is Missing”, яку написав у співавторстві з Біллом Клінтоном.

Паттерсон вважається найбагатшим письменником США. Минулого року його статки оцінювали у 800 мільйонів доларів.

Також у трійці лідерів – експерша леді США Мішель Обама, яка за рік заробила близько 36 мільйонів. Її мемуари “Becoming. Моя історія” продали тиражем у понад 10 мільйонів примірників.

Окрім них, до списку найоплачуваніших також потрапив, зокрема, Джеймс Кінні, автор популярної серії дитячих книг “Щоденник слабака”. Його річний дохід склав близько 20 мільйонів доларів.

Стівен Кінг, який минулого року посідав третє місце в рейтингу, цьогоріч опустився на п’яту сходинку з доходом у 17 мільйонів доларів – на 10 мільйонів менше, ніж у 2018-му.