24 грудня Львівська обласна рада проголосила 2020 рік на Львівщині Роком митрополита Андрея Шептицького, Роком Андрія Мельника, Роком Івана, Галини та Юрія Лип, Роком Василя Вишиваного.

Відповідні рішення ухвалено тому, що 2020 року виповнюється 155 років з дня народження та 120 років з дня номінування видатного українського громадського і церковного діяча Андрея Шептицького митрополитом Галицьким.

Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит… За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен. А саме ім’я Андрея Шептицького, Митрополита Галицького та Архієпископа Львівського – предстоятеля Української греко-католицької церкви, вже давно стало символом Української Церкви та національного й духовного єднання нації.

Однак не лише завдяки своїй релігійній та духовній діяльності Андрей Шептицький вписав своє ім’я в історію. Він також був успішним підприємцем і великим меценатом української освіти й культури – просвітником, що активно інвестував в Україну.

Шептицький наголошував пам’ятати віддавати принаймні 10 відсотків від свого прибутку на корисні справи для громади та вразливих верств. Для нього це і було найбільшим святом: бачити щасливими людей навколо себе. Втім він це ніколи не використовував для корисливих цілей. Свою благодійність Шептицький називав «обов’язком перед суспільством, що дає змогу тобі стати заможним».

Правила життя митрополита Андрея Шептицького читайте ТУТ

Також у 2020 році відзначатимемо 130-річчя з дня народження  видатного військового та політичного діяча, полковника армії Української Народної Республіки, лідера та голови Проводу ОУН, в’язня німецьких концтаборів Андрія Мельника.

2020го виповнюється 120 років від дня народження Юрія Липи – видатного письменника, лікаря; 155 років від дня народження його батька Івана Липи – письменника, лікаря, міністра Уряду УНР; 110 років від дня народження його дружини, талановитої художниці Галини Захарясевич-Липи.

І нарешті 2020 року відзначатимемо 125-річчя з дня народження  видатного політичного діяча, поета, полковника Легіону Січових Стрільців та Армії УНР, чільного діяча ЗУНРу, Вільгельма фон Габсбурга, який увійшов в історію під іменем Василя Вишиваного.