У Дзеркальній залі Львівського національного театру опери та балету відбулося урочисте вручення Обласної премії у галузі культури, літератури та журналістики.

Премією відзначають найвизначніші твори літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, які утверджують ідеали гуманізму, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість та самобутність, а також стали визначною подією в культурному й літературно-мистецькому житті регіону.

Премія присуджується щорічно, а переможців визначає журі.

Нагороди отримали:

У номінації «Мистецтвознавство і культурологія» – імені Святослава Гординського – Береговська Христина Олександрівна – за монографію  «Святослав Гординський: творчість за пів століття».

Христина Береговська. Фото: Володимир Дубас

У номінації «Музейна справа» – імені Іларіона і Віри Свєнціцьких – Тихолоз Богдан Сергійович, Кобрин Михайло Степанович, Волошанська Марта Богданівна, Продан Тетяна Павлівна, Мартинюк Віктор Олександрович – за проєкт «Франко: наживо».

Колектив Дому Франка. Фото: Володимир Дубас

У номінації «Збереження культурної спадщини» – імені Бориса Возницького – Лильо-Откович Зоряна Мирославівна – за вагомий внесок у збереження, дослідження і популяризацію українського мистецтва. Мистецький альбом «Богородиця-Одигітрія» 2019 (квітень) Львів, «Колір-ПРО». 

«Премія – це не індивідуальна нагорода, за цією відзнакою стоїть вся команда музею Франка. Ми щиро вдячні за те, що колектив відзначили і звернули увагу на музейну справу. Іван Франко заслуговує на те, щоб про нього знали і надихалися ним, а українська культура має бути популярною, досяжною і конкурентоспроможною», – наголосив переможець премії у номінації «Музейна справа – імені Іларіона і Віри Свенціцьких» за проект «Франко: наживо» Богдан Тихолоз.

У номінації «Поезія» – імені Маркіяна Шашкевича – Перлулайнен Лана – за збірку поезій у двох томах «Правила ходіння проти вітру», 2019, ТзОВ «Ліга – Прес» Львів (1, 2 том).

У номінації «Проза» – імені Богдана Лепкого – Леся Холодюк (Федорів Лариса) – за історичну трилогію «Корнякт» Львів, 2018, «Червона Калина». 

У номінації «Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади» – імені Михайла Возняка – Швець Алла Іванівна – за монографію «Жінка з хистом Аріадни: життєвий світ Наталії Кобринської в генераційному, світоглядному і творчому вимірах».

У номінації «Драматургія, театральне мистецтво» – імені Бориса Романицького – Баша Олена Петрівна – за акторську роботу у виставі «Прекрасні, прекрасні, прекрасні часи…».

У номінації «Журналістика та публіцистика» – імені В’ячеслава Чорновола – Лизанчук Василь Васильович – за книгу «Так! Я – Українець».

У номінації «Музичне мистецтво» – імені Станіслава Людкевича – Герасименко Оксана Василівна – за збірку фортепіанних творів «Світло пробудження мрій» (2019), збірку бандурних творів «Україно, моя Україно!» (2017).

У номінації «Образотворче мистецтво» – імені Івана Труша – Гавришкевич Ігор Степанович – за серію живописних робіт.

У номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво» – імені Зеновія Флінти – Риботицька Оксана Романівна – за вироби в галузі художнього текстилю; Ярошевич Уляна Іванівна – за вироби з кераміки.

У номінації «Народна творчість» – імені Анатолія Вахнянина – Кравчук Іван Миколайович – за роботи, виконані з житньої соломи.

У номінації «Дизайн» – імені Олени Кульчицької – Крукевич Юрій Богданович – за серію дизайнерських розробок різних жанрів.

У номінації «Фотомистецтво» – імені Василя Пилип’юка – Огородник Олег Михайлович – за виставкові проєкти та промоцію українського мистецтва за кордоном.

Олег Огородник. Фото: Володимир Дубас

Головне фото: пресслужба ЛОДА