В український прокат романтично-фантазійна стрічка вийде 16 січня.

11 січня у львівському кінотеатрі «Кінопалац» (вулиця Театральна, 22) відбулась прем’єра романтично-фантазійної стрічки «Віддана», створеної компанією FILM.UA за мотивами роману-бестселеру «Фелікс Австрія».

Презентували стрічку режисерка, продюсерка, виконавці головних ролей, а також авторка літературного першоджерела Софія Андрухович.

Атмосферу фільму можна було відчути вже в самому фойє кінотеатру «Кінопалац». На мольбертах були розташовані 5 дивовижних постерів, присвячених головним героям цієї оповіді, та костюми гоовних героїв.

Також в кінотеатрі у рамках прем’єри відбулась автограф-сесія з письменницею Софією Андрухович, яка не тільки написала роман «Фелікс Австрія», за яким знято фільм, але ще й виступила співавторкою сценарію до «Відданої».

Прем’єрний показ закінчився тривалими оваціями, під які до кіноекрана вийшли творці фільму: продюсерка Надія Зайончковська, режисерка Христина Сиволап, Софія Андрухович, виконавці головних ролей Алеся Романова і Роман Луцький, а зі своєї рідної Польщі прибула актриса Маріанна Янушевич, виконавиця ролі Стефи. Творці розповіли свої враження від участі в цьому проєкті, поділились спогадами щодо зйомок, а також відповіли на питання глядачів і представників ЗМІ.

Маріанна Янушевич, Софія Андрухович, Алеся Романова, Христина Сиволап та Роман Луцький

Події фільму розгортаються у Станіславові (нині Івано-Франківськ) кінця XIX – початку ХХ століття, коли місто було частиною Австро-Угорської імперії. На тлі Прекрасної епохи розгортається складна історія двох молодих жінок, служниці Стефанії і панянки Аделі, чиї долі переплелися в нерозривному зв’язку любові, ревнощів, подвійних смислів та таємниць.

Зйомки фільму розпочалися ще у квітні 2019 року і тривали 30 днів. Під час знімального процесу було задіяно чотири локації: у Києві, в Чернівцях, Білій Церкві та кіноселищі Ніжиловичах під Києвом.

Режисером-постановником фільму виступила Христина Сиволап, для якої це дебютна робота в повнометражному кіно. Оператор-постановник – Олексій Ламах («Контакт», «Кріпосна», «Прощаюся востаннє», «Вікно життя» та інші), а художник-постановник Олександр Батєнєв («Кріпосна», «Схованки» та інші).

У зйомках фільму взяли участь актори з України, Польщі, і Грузії. Головні ролі зіграли польська акторка Маріанна Янушевич (Стефанія Чорненько), Алеся Романова (Адель Сколик) та Роман Луцький (Петро Сколик).

Осередок подій фільму – Івано-Франківськ, представлений трьома діячами. Відомий за участю в касових українських стрічках актор Роман Луцький (“Сторожова Застава”, “Секс і нічого особистого”) був обраний на головну чоловічу роль фільму – українського скульптора Петра Сколика, одруженого на шляхетній Аделі.

Столицю Прикарпаття у “Відданій” представляє і одна з найславетніших українських актрис, володарка “Дзиги 2018” за кращу жіночу роль у фільмі “Брама” Ірма Вітовська.

Культовий письменник та поет Юрій Андрухович, батько авторки книги “Фелікс Австрія” Софії Андрухович, також отримав роль у стрічці.

Важливу роль у виробництві «Відданої» зіграла художниця з костюмів фільму Леся Патока, яка має досвід роботи з такими артистами, як Onuka, The Maneken, Оля Полякова, Latexfauna тощо. Спеціально для стрічки було пошито понад 150 костюмів і зібрано понад 300 образів періоду межі ХІХ і ХХ століть.