Що таке «перезавантаження» і звідки воно взялося? Правильно, з комп’ютерної термінології. Всім, хто працює за персональними комп’ютерами, відомо, що коли операційна система зависає, то потрібно натиснути чарівну кнопку «Reset». Тоді комп’ютер перезавантажиться і знову запрацює.

Колись одна відома людина в інтерв’ю сказала таку фразу: мені не потрібно перезавантажуватися, тому що у мене не буває стану вигорання. Десь дуже глибинно я не погоджуюся, бо вже 20 років поспіль працюю з людьми, які націлені на успіх, і спостерігаю, що стани вигорання є доволі поширеним явищем. Нам усім відомі ці відчуття: втома, виснаження, повна відсутність сил для руху вперед… Від цього псуються стосунки, не робляться справи. Якщо такі відчуття тривалі, то людина може легко впасти в стан апатії і депресії. І, перебуваючи в такому стані, ми насправді не знаємо, що робити.

Деякі люди називають цей стан дном – і це вже край життю. Невелика кількість людей може опанувати цей стан, це ті, які розуміють: саме вигорання допомагає їм краще сконцентруватися, зібратися з думками, витягнути себе з емоційного болота і діяти далі. Але є люди, які самостійно не можуть впоратися зі станом вигорання, у них зникають цілі, сили, віра та надія. І саме їм потрібна кваліфікована допомога.

Будь-який стан вигорання – це фактично фініш. Фініш певного життєвого етапу, до якого людина дійшла, і не знає, що робити далі. Я на всі 100% погоджуюся з Ліною Костенко що «кожен фініш це, по суті, старт», лише треба знати, як дати старт наступному періоду. Що робити далі? Адже для дій потрібні сили.

Насамперед маємо визнати факт свого вигорання. Зупинитися і сказати: так, це справді відбувається зі мною, мій стан саме такий! Наступний кроком буде визначення: чи хочу я залишатися у цьому стані, чи йтиму далі. Невже у когось може виникати таке бажання – залишитись у такому стані? Саме так! Іноді такий стан є вигідним для людини – для відпочинку, для привернення уваги до себе. Такий стан жертви викликає стурбованість у близьких і, відповідно, увагу, якої не вистачало. Запитання, яке потрібно собі поставити: що буде з моїм життям, якщо я залишатимусь у цьому стані? І тільки після такого внутрішнього діалогу людина може дати собі установку: виходити з депресії чи залишатися в ній заради певної вигоди. Якщо вирішено щось змінити, то найперше слід дати собі чітку відповідь на запитання: що залежить від мене? Є багато факторів, які впливають на наші емоційні стани. Не дивуйтесь, але це може бути навіть погода, хвороби, люди, які поруч, чоловік або дружина, начальник або співробітник.

Раджу зробити таку практику: взяти аркуш паперу і розділити його на дві колонки: на що я можу вплинути, що залежить від мене, а що ні. Наступним кроком буде детальне опрацювання першої колонки – що можна самотужки зробити для зміни стану і планування реальних дій. Якщо ж є фактори, на які вплинути не можна, то потрібно змінити своє ставлення до них і, можливо, прийняти їх як факт!

Наступне: якість нашої внутрішньої енергії: ми ростемо, рухаємося, розвиваємося духовно тільки тоді, коли маємо енергію в тілі. А якщо ми не відчуваємо джерела цієї енергії – тоді впродовж дня перебуваємо в сонному стані, коли нічого не хочеться робити. Як нам підняти рівень нашої внутрішньої енергії? Ви здивуєтесь, але це дуже просто ! Це може бути проста руханка, через не можу і не хочу. Потрібно активізувати своє тіло і запустити власні активні енергетичні потоки. Вечірня прогулянка, ранкова гімнастика можуть бути початком такого енергетичного запуску.

Знайдіть позитив навколо себе, він обов’язково є! Шукайте позитивне оточення, людей зі здоровою енергетикою! Щодня, прокидаючись, поставте собі невеличкі цілі і обов’язково дайте собі відповідь на запитання: які власні потреби я можу сьогодні задовольнити? Що я хочу для себе сьогодні зробити? Щось прочитати, щось смачне з’їсти, з кимось зустрітися, щось собі купити… Що ваша внутрішня дитина бажає? Задовольніть ці прості потреби, саме в них захований необхідний ресурс. Не шукайте складних рішень, все може бути дуже просто! Маленькі кроки приведуть вас до великих змін! Але якщо так склалися обставини і вам важко здійснити ці прості кроки самотужки, запрошую до співпраці – і ми зробимо це разом! Чітко, якісно і максимально швидко!

З любов’ю – Ірина Плахтій, співавторка успіху, коуч-тренер