Наше життя складається з безлічі ситуацій, коли нам дуже важко почати щось робити, бо не хочеться. Не хочеться починати бігати зранку, піти на фітнес, не хочеться зателефонувати, не хочеться прибирати… Не хочеться, але треба! Важко змусити себе переступити через свою лінь та почати щось робити вже, а не з понеділка, з наступного тижня, наступного року.

Головним винуватцем такої поведінки є наш мозок. Саме він діє так, аби ми зберігали якомога більше енергії. Якщо після моменту, коли ви відчуєте бажання діяти, не буде жодного фізичного руху у цьому напрямку, то мозок його просто «вб’є».

Аби цього не сталося, можна використати «Правило п’яти секунд» – реальний спосіб перестати сумніватися і почати діяти. «Правило п’яти секунд» розробила Мел Роббінс – американська телеведуча, мотиваційний спікер. Вона запевняє, що у момент вагання перед якоюсь дією необхідно порахувати: п’ять, чотири, три, два, один – уперед, і почати це робити. Вікно п’яти секунд діє для всіх, і використовувати його може кожен. Саме під час рахунку ви позбудетесь зайвих думок та турбот, що можуть зупинити на шляху до виконання дії.

Ваші інстинкти – це поклики до дій, що продиктовані нашим досвідом, інтуїцією та ДНК. За словами Мел Роббінс, у ці маленькі п’ятисекундні моменти уся мудрість вибухає всередині нас і підказує, що ми повинні щось робити, навіть коли ми не знаємо, як це почати.

Фізичний рух є ключовим у цій ланці. Це не означає, що ви повинні підстрибувати або бігти кудись. Все, що вам потрібно зробити, – це рухатись відповідно до свого інстинкту. Якщо ви не будете цього робити протягом п’яти секунд, то ваш мозок просто «вб’є» інстинкт.

Ви можете подумати: «Чому п’ять секунд? Чому не три, чи сім, чи сімнадцять?» Річ у тім, що п’ять секунд – це найоптимальніший варіант. Що довше ви чекаєте між початковим інстинктом і фізичним рухом, то більшою є вірогідність того, що ви цього ніколи не зробите.

Мозок намагається захистити вас від перевтоми. Він діє як дуже хороший опікун – занадто піклується про вас, що заважає іноді насолоджуватися повнотою життя, рости як особистість. «Правило п’яти секунд» – це спосіб перехитрити свій мозок, змінивши вагання на дію.

Щоразу, коли ви відчуваєте вагання, використайте це правило. Врешті-решт цей інструмент дозволить вам:

  • стати упевненішими;
  • забути про звичку відкладати все на потім та гаяти час;
  • побороти страх перед новим;
  • перестати хвилюватися і відчувати себе щасливішим.

Авторка самого правила говорить: «Різниця між людьми, які втілюють свої мрії у реальність, і тими, хто не здатен наважитись на крок, полягає у сміливості почати щось робити і дисципліні продовжувати свою діяльність». Немає потрібного часу. Є лише зараз. Ви отримуєте одне життя. Це воно.