Оркестр INSO-Lviv разом із Валерієм Соколовим (скрипка) та Ханною Шнайдер (диригент) готує неймовірну програму Гершвін – Барбер – Дворжак.

Про це повідомляють на сторінці оркестру у Фейсбук.

Усі три твори цієї непересічної симфонічної програми «дихають» Америкою, і водночас кожен — своєю. Для Дворжака це була Америка кінця 19-го століття, а в музичному сенсі композитора особливо зацікавили інтонації корінних народів Америки і афроамериканців; ці мелодії дуже помітні в його Симфонії «З нового світу», яка є мабуть найвідомішим твором чеського майстра.

Америка Ґершвіна — це, насамперед, Бродвей, де і виконувалася опера «Поргі і Бесс» — це музика бурхливого міста 30-х, і якщо кінострічки того часу асоціюються у нас із безколірним зображенням, то саме через музику маємо можливість «побачити» барвистість світу «очима» Ґершвіна.

Скрипковий концерт Барбер почав писати в Європі, яка була на порозі Другої світової війни; в кінці серпня 1939 року Барбер пливе кораблем до США, де продовжує працювати над концертом, який він мав закінчити до жовтня. Утім, скрипаль, для якого був створений цей твір, відмовився його виконувати — його не влаштовував фінал, начебто замало віртуозний. Цей концерт занурює нас у внутрішній світ людини, яка шукає відповіді на ті запитання, які неможливо сформулювати нічим окрім, власне, музики.

У програмі прозвучать твори:

  • Джордж Гершвін. Симфонічна сюїта «Поргі і Бесс»
  • Семюель Барбер. Концерт для скрипки з оркестром, тв. 14
  • Антонін Дворжак. Симфонія №9 мі мінор «З Нового Світу», тв. 95