14 лютого в усьому світі відзначають День закоханих, або День святого Валентина.

Ким був святий Валентин

Святий великомученик Валентин народився у третьому столітті нашої ери. У ті далекі суворі часи римський імператор Юлій Клавдій ІІ забороняв своїм воякам одружуватись, але молодий священик Валентин таємно вінчав закоханих — і за це був засуджений на смерть. Перед стратою Валентин залишив дівчині листа з освідченням у коханні. Звідти й пішла традиція надсилати листівки-валентинки. Мученика стратили 14 лютого 269 року. А через двісті років Валентина проголосили святим.

За іншою версією, Валентин був цілителем. Юнак за допомогою своєї надсили лікував людей, а ті, у свою чергу несли йому записки з проханнями про зцілення. Одного разу Валентин за це поплатився і потрапив до в’язниці. Там, мовить легенда, охоронець попросив його вилікувати від недуги свою дочку, що у Валентина успішно вийшло. Після дівчина в нього закохалася. Фінал цієї історії трагічний – 14 лютого Валентина стратили, але перед своєю смертю він зізнався в коханні своїй коханій у листі.

Як відсвяткувати День закоханих

В Україні День святого Валентина не є офіційним святом і вихідним днем, але його святкують і  закохані, і ті, хто ще не знайшов своє кохання.

Романтична вечеря при свічках, подарунки і вінчання, подорож для двох, день у спа – варіантів, як відзначити це свято багато. І кожен обирає собі до вподоби

А от у Львові, наприклад, закохані пари можуть провести романтичний вечір в ретро-трамваї. До Дня закоханих Львівелектортранс підготував для своїх пасажирів незвичний подарунок – романтичне побачення у ретро-трамваї.

А можна 14 лютого поїхати до Самбора, що на Львівщині. Тут зберігаються мощі покровителя всіх закоханих святого Валентина.

До Самбора мощі святого Валентина потрапили понад 260 років тому. Архівні документи свідчать, що він був покровителем Перемисько-Самбірської єпархії.

Церква у Самборі, де зберігаються мощі святого Валентина

Як святкують День святого Валентина у світі

Багато країн мають свої традиції святкування Дня всіх закоханих. Наприклад, в США його відзначають з другої половини 18-го століття. Сьогодні до святкування, крім закоханих пар, підключаються діти. Вони виготовляють святкові серця і дарують їх близьким.

У сусідній Білорусі 14 лютого – це ще й день поцілунків. А в Польщі переконані, що мощі святого Валентина зберігаються саме в їхній країні. Тому 14 лютого всі закохані намагаються відвідати Познань, де моляться останкам святого.

В Японії цього дня влаштовують конкурси на найгучніші визнання в любові, а в Німеччині, яка відзначає свято з середини ХХ століття, в цей день прийнято справляти весілля або влаштовувати заручини.