Євгенія Подобна хоч ще і не отримала винагороду, але вже вирішила куди її подіне: частину віддасть родичам загиблої на Донбасі, повідомляє 24 канал.

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка обрав лауреатів премії 2020 року. У номінації “Публіцистика, журналістика” перемогла воєнна кореспондентка Євгенія Подобна з книгою “Дівчата зрізають коси”. Свою перемогу вона присвятила загиблій на Донбасі військовій Яні Червоній.

“Насправді, для мене це велика честь і велика відповідальність. Сподіваюся, що завдяки цій премії та цій номінації більше людей дізнаються про Яну Червону. Це героїня моєї книги, яка загинула майже рік тому – на початку квітня 2019 року. Цю перемогу я присвячую її пам’яті”, – зазначила Подобна.

Євгенія Подобна від знайомих дізналася, що стала лауретом Шевченківської премії. Тому вранішня новина стала для неї несподіванкою.

У своїй книзі “Дівчата зрізають коси” вона розказує про жінок на війні. У виданні зібрані історії 25 жінок, які брали участь у російсько-українській війні, записані під час поїздок Євгенії Подобної до району проведення ООС (АТО) у листопаді 2017 – липні 2018 року.

Збірник спогадів «Дівчата зрізають коси» підготували в рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Усна історія АТО». 

Яна Червона

Яна Червона була волонтеркою, восени 2013-го підтримувала активістів Євромайдану, була у міській самообороні Харкова. А вже від початку російської агресії допомагала українським військовим. Згодом почала виїжджати на позиції. А у вересні 2016 року підписала контракт зі Збройними силами. Спочатку була звичайним стрільцем, згодом стала одним із кращих кулеметників у батальйоні спеціального призначення “Донбас-Україна”.