Щоб перейняти чужий досвід і знання, кілька століть тому була потрібні купа часу та зусиль. Ланцюг сучасних процесів замкнувся: глобалізація сприяє обміну технологіями, тоді як і самі пристрої змінюють загальне світосприйняття.

Глобалізація проявляється у безперешкодному переміщенні між країнами технологій, інформації або послуг. Поява та поширення нових пристроїв впливає на культуру, дозволяє по-новому поглянути на споживання ресурсів, а також привчає до дбайливішого ставлення до себе та оточення. Технології міцно переплітаються із життям людей у всьому світі, незмінно покращуючи його якість.

Електромобілі: екологічні супутники людини

1806 року з’явилися перші машини, які рухалися за допомогою двигунів внутрішнього згоряння. Через пару десятиліть шотландський винахідник Роберт Андерсон створив прототип транспортного засобу з електродвигуном і 1881 року представив перший триколісний електромобіль. Хто знає, як склалася б історія людства, якби винахід шотландця зацікавив технічні уми. Але еволюція транспортного засобу пішла іншим шляхом, і все ХІХ століття винахідники у різних частинах світу працювали над удосконаленням машин, що працюють на різному пальному. Розпочате 1888 року масове виробництво автомобілів згодом досягло колосального розмаху, і сьогодні в розвинених країнах на одну людину припадає в середньому одна машина.

Зворотним боком глобальної автомобілізації стало забруднення навколишнього середовища. Реагуючи на подорожчання пального і прагнучи знизити шкоду від машин для екології, багато країн відновили виробництво електроавтомобілів. Сучасні електрокари не тільки не поступаються ходовими якостями бензиновим побратимам, але і перевершують їх у безпеці. Такі машини економно витрачають енергію, не викидають в атмосферу вихлопні гази, перешкоджають утворенню смогу. Зростання чисельності електроавтомобілів дозволить поліпшити екологічну ситуацію у містах, не порушуючи комфорту жителів.

Сьогодні виробництвом електромашин зайняті великі концерни Америки, Японії, Німеччини, Китаю, Росії тощо, а результатами їх діяльності користуються люди всього світу.

IQOS 3 DUO: досконала версія революційного пристрою для нагрівання тютюну

Історія вживання тютюну почалася за 1000 років до н. е. Листя жували, нюхали, курили через трубку, а пізніше – скручували в тонкі сигарети, які з’явилися у масовому виробництві. Цей ритуал пройшов через століття і континенти, при цьому практично не змінився у процесі еволюції: згораючи, листя тютюну віддає аромат і нікотин, які вдихають разом із димом.

Згодом дослідження довели, що саме дим є найбільш шкідливою складовою процесу. У ньому міститься 12 тисяч хімічних сполук, 196 з яких – отруйні. Небезпечними для людини є формальдегіди, метанол, синильна кислота, свинець, полоній і багато інших. Зважаючи на це, найрозумніше було б відмовитися від шкідливої звички, проте у глобальному масштабі це досить утопічна ідея.

2014 року вихід із ситуації знайшла американська компанія Philip Morris International. Після багаторічних розробок вона представила пристрій для нагрівання тютюну під назвою IQOS, який дозволив виключити з ритуалу найнебезпечнішу складову – дим. Із новим ґаджетом користувачі, які не хочуть відмовитися від своєї звички, можуть значно знизити шкоду від неї.

В IQOS тютюн не горить. Спеціальний пристрій, у який вставляється стік, нагріває підготовлене тютюнове листя до 350 градусів, дозволяючи нікотину і тютюновому аерозолю вільно випаровуватися без утворення диму. В результаті виключається 95% шкідливих речовин, які виділяються під час класичного куріння.

Перша ж модель IQOS завоювала величезну популярність серед користувачів. При використанні ґаджета димом не просочуються руки і одяг, дихання залишається свіжим, а сам прилад привертає увагу вдалим стильним дизайном з безліччю можливостей для персоналізації. 25 жовтня 2019 року побачила світ новинка – IQOS 3 DUO, яка має ще більше переваг:

• нова модель дозволяє використовувати 2 стіки поспіль без перерви на підзарядку;

• IQOS 3 DUO має найшвидшу зарядку. Всього 1 хвилина 50 секунд – і пристрій знову готовий до повноцінної роботи;

• версія DUO технологічніша. Вона має вбудований NFC-чіп, який забезпечує бездротовий зв’язок зі смартфоном і доступ до веб-платформи. Використання цієї функції дозволяє легко налаштувати і зареєструвати пристрій, отримати відповіді на питання або знайти спеціалізований магазин.

Сьогодні на IQOS перейшли понад 8 мільйонів користувачів у всьому світі. Їх число зростає, а це значить, що у глобальному плані ґаджет серйозно вплинув на зміну культури вживання тютюну.

Розумний будинок: глобальний підхід до економії енергії

Сучасний будинок також зазнає змін: дедалі популярнішою стає загальна тенденція підвищення екологічності та ергономічності житла. Не останню роль у цьому відіграють технології, які допомагають розумно використовувати природні ресурси, а також впроваджувати альтернативні джерела енергії.

Техніка нового покоління має низький рівень енергоспоживання. Ще більше знизити витрату енергії дозволяє об’єднання пристроїв в єдину самоврядну систему – «розумний дім». Вона вміє автоматично регулювати освітлення, обігрів приміщень, вмикати і вимикати побутові прилади, перекривати воду у разі витоку.

У багатьох країнах світу сучасні будинки переводять на альтернативну енергію. Так, наприклад, використання сонячних батарей дозволяє частково або повністю забезпечувати всі побутові процеси.

У світі постійно відбуваються зміни. Всі вони мають наслідки, однак розумний підхід до впровадження технологій сприяє еволюції людства і його звичок.