У березні Україну чекає кілька магнітних бур. І хоч не всі вони будуть потужними, ймовірно, їх відчують метеозалежні люди.

Наразі сонце у фазі сонячного мінімуму, відтак потужних метеоударів не очікують. Втім незначні коливання таки будуть, повідомляє 24 Канал

За даними вчених лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН, 19, 27 та 28 березня сонячна активність спровокує магнітні коливання, які й звуть магнітними бурями. Відтак, люди можуть відчувати певний психологічний та фізіологічний дискомфорт.

Не всі люди є метеозалежними, втім іноді люди скаржаться, що їх погане самопочуття збігається із прогнозом магнітних бур. 

Метеозалежність – це зміна стану здоров’я, яка відбувається під впливом природних факторів: температури, вологості повітря чи атмосферного тиску. Втім, варто відрізняти метеозалежність від метеочутливості – це здатність реагувати на зміни погоди зміною через самопочуття. 

Люди можуть відчувати такі симптоми: головний біль, дратівливість, перепади настрою, сонливість, зниження працездатності чи загальну слабкість, підвищення артеріального тиску, біль у суглобах.

Як уберегти організм від впливу магнітних бур

Пам’ятайте, що під час магнітних бур найбільш вразлива категорія людей – із серцево-судинними захворюваннями. Їм слід бути особливо уважними до свого здоров’я і напередодні геошторму проконсультуватися з лікарем, а також запастися таблетками.

За кілька днів до геомагнітного збурення слід добре виспатися, не займатися інтенсивними тренуваннями, більше гуляти на свіжому повітрі.

Деякі обмеження на період магнітних бур стосуються і їжі: не вживайте жирного й алкоголю, не переїдайте. Вживайте більше білку.

Влаштуйте собі у день магнітної бурі релаксацію, наприклад, прийміть контрастний душ. Дратівливим й імпульсивним людям рекомендується приймати заспокійливе на травах, пити трав’яні чаї, відмовитися від кави.

Втім, варто розуміти, що такий вплив не доведений ні медиками, ні вченими. Тому, якщо ви часто почуваєте себе знесиленими чи відчуваєте біль – зверніться до свого сімейного лікаря, проведіть обстеження організму та пройдіть курс лікування. Не варто звинувачувати у своєму поганому самопочутті погоду чи магнітні бурі.