13 березня у світі відзначають Міжнародний день сну.

Здоровий сон – запорука гарного зовнішнього вигляду та бадьорого стану. Сон нам життєво необхідний. Під час здорового сну в нашому організмі відбуваються унікальні відновні процеси, без яких нам ніяк не можна відчути бадьорість і компенсувати повноту наших сил.

За даними медичної статистики, у світі від тих чи інших порушень сну страждає вже більш ніж 50% всього населення, за останні 100 років загальний час нічного сну зменшився на 20%.

Найбільш поширені захворювання сну – безсоння, більш коректна і наукова назва інсомнія. Від цієї недуги потерпають від 11-35% дорослого населення різних країн світу.

Недосипання може призвести до набору ваги, проблем з серцем і навіть депресії.

Скільки годин потрібно спати

Cон – основна складова здорового життя, запорука гарного зовнішнього вигляду та хорошого самопочуття.

Дорослі мають регулярно cпати сім або більше годин на добу. Декому, зокрема молодим людям та людям із хронічними захворюваннями, необхідно навіть більше – 9 годин сну на добу. Лише невеликій кількості людей достатньо спати менше ніж 6 годин на добу. Це зумовлено генетичними факторами.

У тих, хто спить менше ніж 7 годин на добу, зростає ризик розвитку хронічних захворювань, зокрема діабету, серцево-судинних захворювань, інсульту, високого кров’яного тиску, збільшення ваги та ожиріння ,порушення імунної системи погіршення психічного здоров’я, депресії.

Також недостатня кількість сну може вплинути на вашу здатність прийняття рішень, збільшити ризик виникнення аварій на дорозі, призвести до помилок.

9 порад, як покращити якість сну

Дотримуйтесь режиму сну. Лягайте спати та прокидайтесь в один і той самий час. Навіть у вихідні.

Створіть заспокійливу атмосферу. Тиха, темна, заспокійлива атмосфера та комфортна прохолодна температура в спальні сприятимуть сну. Увечері не вмикайте яскраве світло.

Вимикайте смартфон хоча б за 30 хвилин до сну.

Приберіть девайси. Приберіть електронні пристрої, зокрема – телевізори, комп’ютери, смартфони зі спальні або принаймні вимикайте їх за 30 хвилин до сну.

Стежте за раціоном. Уникайте кофеїну (протягом 6 годин перед сном), алкоголю (протягом 4 годин перед сном) та великої кількості їжі перед сном. Дотримуйтесь здорового харчування протягом дня.

Не пийте перед сном. Вгамувати спрагу перед сном можна і треба, однак надмірне пиття може  спровокувати проблеми зі сном.

Не куріть. Не починайте курити або киньте цю шкідливу звичку. У будь-якому випадку не куріть безпосередньо перед сном.

Тренуйтесь. Фізична активність протягом дня допоможе вам легше заснути вночі.

Використовуйте ліжко виключно для сну. Не їжте в ліжку, не дивіться телевізор і не працюйте.

Також не лягайте спати, якщо не почуваєтесь сонним. У разі, якщо ви не можете заснути протягом 20 хвилин, вставайте з ліжка.

Маєте звичку дрімати вдень? Обмежте цей час 45 хвилинами.

Якщо у вас виникли проблеми зі сном – зверніться до лікаря.