Попри те, що за вікном зимовий холод, новорічні та Різдвяні свята – це один з найтепліших періодів року, адже він оповитий особливою святковою магією, казковою атмосферою, сімейним затишком та багаторічними звичаями і традиціями.

Різдво – це передусім родинне свято, яке більшість українців зазвичай зустрічає вдома за Святою вечерею в сімейному колі. Інша справа – Новий рік. Однак, на жаль, через обставини, спричинені пандемією, цього року для нас значно звузився перелік країн, де можна було б зустріти Новий рік і ознайомитися з тамтешніми традиціями. Тому з цікавими та незвичними різдвяно-новорічними звичаями в різних куточках світу ми сьогодні будемо вас знайомити на сторінках нашого журналу.

Аргентина

Вулиці аргентинських міст на Новий рік вкриваються товстим шаром паперу. За місцевою традицією, у це свято потрібно викидати з вікон старі газети, папери, журнали. Цим аргентинці символізують позбавлення від старих проблем і невдач. Ну а ще це чудовий спосіб зняти стрес!

Сам Новий рік аргентинці зустрічають удома в колі рідних. Як і ми, відкорковують шампанське опівночі. До речі, подарунки аргентинці дарують один одному тільки на Різдво.

Греція

Греки відзначають Новий рік майже так само, як і ми — ходять у гості з подарунками. А ще вони беруть зі собою як подарунок… камінь, бажано якнайбільший. За місцевою традицією, що важчий камінь, то більшим буде гаманець у того, кому цей валун дістанеться. Інша традиція говорить, що на Новий рік старший у сім’ї повинен розбити гранатовий плід у своєму дворі. Якщо зернятка граната розсиплються, то сім’ю чекає щастя.

Іспанія

Іспанці, згідно з їхньою вже понад сторічною традицією, під бій курантів швидко з’їдають 12 виноградин. Кожну ягідку вони з’їдають з кожним новим ударом. 12 виноградинок символізують удачу в кожному місяці нового року. Обов’язково треба встигнути з’їсти всі 12 ягід й загадати бажання!

Шотландія

Новий рік «із вогником»! У новорічну ніч прикрашеними вулицями шотландських міст місцеві котять підпалені бочки з дьогтем, які вважаються символом року, що минає. Напередодні Нового року прийнято сідати всією сім’єю біля каміна, а коли годинник почне сповіщати про наближення опівночі, глава сім’ї повинен мовчки встати й відчинити вхідні двері. Так шотландці проводжають старий рік і впускають новий.

Японія

За традицією, в новорічну ніч відразу після півночі в буддійських храмах лунає 108 ударів дзвону. Удари означають людські вади: нерішучість, заздрість, злість, жадібність, легковажність і дурість, кожен з яких має 18 відтінків. Власне тому ударів не 6, а 108. Вважається, цей ритуальний дзвін очищає людей від недоліків і дозволяє зустріти рік, який настав, з чистим серцем.

Крім того, японці дарують своїм близьким листівки із зображеннями символу нового року. Прикрашають свої житла жителі Японії кадомацу — виробами з бамбука і сосни, в які вплітають рисові соломинки, гілки папороті і мандарина.

Підготував Дмитро Плахта