«Зумери», «покоління Z», «I-Покоління» – як тільки не називають сучасних дітей, наголошуючи на їхній безтурботності і «залипанні в екранах». Проте саме вони доводять, що вже у 12 років можливо працювати з Радою Європи.
У вересні цього року в Харкові відбувся ХІІ Міжнародний дитячий медіафестиваль «Дитятко». Конкурсна програма фестивалю складалась із 235 робіт із 43 країн світу. Учні школи журналістики «Рожеві окуляри» стали переможцями Ради Європи у темі «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».
Вісім учасників фестивалю, хлопці і дівчата віком 10 – 14років, створили власний екологічний проект на базі студії «Рожеві окуляри» під назвою «Eco way Lviv».

Діти за рік зуміли широко розглянути тему екології, включаючи такі питання, як захист довкілля від сміття, сортування і переробка побутових відходів.
Розпочали із підготовки та презентації власних екоінсталяцій: мистецьких фігур на тему «Як я бачу майбутнє планети». Підготували та презентували власний журнал, який привернув увагу не лише дітей, але й дорослих. Пілотний випуск журналу вже побачив світ. У ньому не лише огляд найпоширеніших проблем екології, але й інтерактивні сторінки та інфографіку теж підготували діти.
Впродовж року учні школи журналістики розвивали і соціальні мережі свого проекту, щотижня готуючи максимально корисний у заданій тематиці контент. У проєкт також увійшла підготовка соціального радіо та сюжет від команди. До слова, студію «Рожеві окуляри» вже вдруге відзначає Рада Європи. 2018-го телеведучі студії відвідали Світовий форум демократії у Страсбурзі, Франція.
Відзнака Ради Європи та підтримка Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА дозволяють стверджувати, що діти здатні піднімати цілком дорослі проблеми на обговорення і брати участь у їх вирішенні.