«Зумери», «покоління Z», «I-Покоління» – як тільки не називають сучасних дітей, наголошуючи на їхній безтурботності і «залипанні в екранах». Проте саме вони доводять, що вже у 12 років можливо працювати з Радою Європи.

У вересні цього року в Харкові відбувся ХІІ Міжнародний дитячий медіафестиваль «Дитятко». Конкурсна програма фестивалю складалась із 235 робіт із 43 країн світу. Учні школи журналістики «Рожеві окуляри» стали переможцями Ради Європи у темі «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

Вісім учасників фестивалю, хлопці і дівчата віком 10 – 14років, створили власний екологічний проект на базі студії «Рожеві окуляри» під назвою «Eco way Lviv».

Ліліан Морі Паск’є – президент Парламентської асамблеї Ради Європи і Яна Бей – учениця студії “Рожеві окуляри”

Діти за рік зуміли широко розглянути тему екології, включаючи такі питання, як захист довкілля від сміття, сортування і переробка побутових відходів.

Розпочали із підготовки та презентації власних екоінсталяцій: мистецьких фігур на тему «Як я бачу майбутнє планети». Підготували та презентували власний журнал, який привернув увагу не лише дітей, але й дорослих. Пілотний випуск журналу вже побачив світ. У ньому не лише огляд найпоширеніших проблем екології, але й інтерактивні сторінки та інфографіку теж підготували діти.

Впродовж року учні школи журналістики розвивали і соціальні мережі свого проекту, щотижня готуючи максимально корисний у заданій тематиці контент. У проєкт також увійшла підготовка соціального радіо та сюжет від команди. До слова, студію «Рожеві окуляри» вже вдруге відзначає Рада Європи. 2018-го телеведучі студії відвідали Світовий форум демократії у Страсбурзі, Франція.

Відзнака Ради Європи та підтримка Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА дозволяють стверджувати, що діти здатні піднімати цілком дорослі проблеми на обговорення і брати участь у їх вирішенні.