Щоб побачити майбутнє, треба знати минуле. Роль традицій у нашому житті велика, і її не можна недооцінювати. Взяти, до прикладу, сім’ю. Всі ми знаємо, як чудово мати маленькі сімейні традиції, які націлені на те, щоб об’єднувати родину. Українці мають дуже багато прекрасних традицій, які століттями поповнювали скриню нашого національного досвіду. Це окраса нашої історії, її невід’ємна складова, про яку маємо пам’ятати та передавати дітям. При цьому надзвичайно цікаво вивчати традиції інших країн, що накопичувалися протягом становлення націй, заглиблюватися у досвід інших культур та розширювати власний світогляд. І цього вже достатньо для того, щоб традиції жили.

Традиції – це досвід. А досвід – це фундамент для творення чогось нового. Інколи люди сприймають традиції як щось таке, що віджило, давній досвід поколінь, що не має нічого спільного з сучасним світом. Але це не так.

Взяти до прикладу традицію носити вишиванку. Сьогодні це не просто традиційний національний одяг, це тренд, який активно використовують сучасні українські дизайнери. 

Що стосується освіти, то традиції, передані дітям, створюють базу та стають стимулом для пошуку нових рішень, призводять до створення крутих колаборацій. Тому сучасна освіта не лише тісно пов’язана зі здобутим досвідом, а й  використовує його для росту та нових відкриттів.

Мережа КМДШ має дев’ятирічну історію, за цей час з’явилося та закріпилося багато шкільних традицій, серед яких Козацькі герці (змагання) до Дня козацтва, Велесова ніч, гра в таємного Миколая перед новорічними святами, шкільна пошта до Дня пошти, коли ми надсилаємо один одному листи з теплими словами подяки, піжамна вечірка в перший тиждень після канікул, шкільний квіз “Гарі Поттер”, благодійні ярмарки, коли учні разом з батьками готують смаколики, малюють картини, пишуть книги та виручені кошти передають на благодійність.

«У КМДШ ми відчуваємо себе частиною спільноти завдяки постійній взаємодії»

Ми в КМДШ прагнемо, щоб кожен наш вихованець мав достатньо знань, досвіду, впевненості та приймав рішення на основі цінностей для того, щоб робити власний вибір та творити своє майбутнє.

Компетентності, які ми розвиваємо, – це критичне мислення, адаптивність, проектне мислення, позитивне мислення, комунікативність, helicopter view.

Цінності, які формуємо, – відповідальність, креативність, повага, розвиток, взаємодія. У КМДШ ми відчуваємо себе частиною спільноти завдяки постійній взаємодії. Через взаємодію дорослого й дитини та дітей між собою відбувається навчання. Через взаємодію розвивається особистість та створюються команди. Через взаємодію ми збільшуємо наші можливості та дістаємо необхідну підтримку. Саме вміння ефективно взаємодіяти робить можливим комфортне перебування в суспільстві.

«Ми даємо можливість кожному винаходити свої унікальні методи розв’язання проблем та вирішення завдань»

Розвиток як цінність для нас – це ті зміни в мисленні людини, поведінці, організмі тощо, які покращують якість її життя та є результатом впливу оточення. Щодня ми навчаємось, дізнаємось та пробуємо себе в новому, прагнемо стати кращими, ніж були вчора. Прийняття, або свідоме визнання права на існування інших із тими особливостям, які вони мають. Ми свідомо визнаємо право кожного мати ті особливості, які він має, тобто поважаємо кожного. Ми прагнемо враховувати інтереси кожного, тобто поважаємо інтереси інших.

Кожна дитина має унікальний погляд на світ, її варіанти рішень та підходи можуть відрізнятися від загальноприйнятих. Ми даємо можливість кожному винаходити свої унікальні методи розв’язання проблем та вирішення завдань. Креативність  дає змогу також виявити прихований потенціал дитини, її хист до того чи іншого виду діяльності.

Дитина протягом шкільного життя має навчитися самостійно приймати рішення та відповідати за них, як і загалом за свою поведінку. Ми сприймаємо помилкові рішення дитини як такі, що розвивають її, а школу – як місце для безпечного розвитку. Дитина, яка помиляється у виборі й аналізує свої помилки, значно рідше припускається помилок у дорослому житті.

«Ми ніколи не змушуємо щось вивчати. Наше завдання зробити так, щоб дитина сама була зацікавлена здобути новий досвід»

Якось в одному з інтерв’ю мама нашої учениці розповіла про досвід навчання в інших школах ще до того, як вони потрапили до КМДШ. Усі вчителі cтверджували, що донька – гуманітарій, тому математика в неї на середньому рівні. Згодом, навчаючись лише рік у КМДШ, учениця стала показувати чудові результати з математики і цей предмет став одним із найулюбленіших. Мама відзначила, що справа була в підході вчителя до викладання предмету та в умінні мотивувати дітей до вивчення цієї науки.

У КМДШ упевнені: якщо дитина не виявляє бажання вивчати той чи інший предмет, – це справа в мотивації. Ми ніколи не змушуємо щось вивчати, наше завдання зробити так, щоб дитина сама була зацікавлена здобути новий досвід. Тому навчання побудоване на практичному підході, учні проводять досліди, ми даємо можливість школярам спробувати себе в різних професійних напрямках. У КМДШ багато інтегрованих занять, коли ми об’єднуємо вивчення двох або більше навчальних дисциплін однією темою.